Dotazy a odpovědi

Vážená paní Čemusová,
ještě jsem chtěla dodatečně poděkovat za velmi profesionální a lidský přístup jak Váš, tak pana doktora i celého týmu. Jsem ráda, že jsme mohli využít ambulantní zákrok vaší chirurgie a nemuseli být hospitalizovaní. Děkuji za trpělivost, jelikož mám dosud výčitky, jak Lukášek po probuzení z narkózy vyváděl, nejenže vás rušil na operačním sále ale děsil i čekající pacienty :) Cestou domů už byl ale klidný.
Přeji vám jen samé klidné pacienty! a krásné velikonoční svátky!
S pozdravem
M.D.

Dobrý den,
máme 6.měsíčního syna a dětská lékařka nám napsala doporučení na dětskou chirurgii kvůli hydrokéle. Prozatím prý jen na sledování, ale operace pravděpodobně bude nutná. Hydrokélu má od narození, ale nelepší se. Podle lékařky se zvětšila. Je možné se objednat na sledování u vás nebo se na vaši klinice provádí jen operace?
Dále bych se chtěla zeptat, zda jsou nějaká rizika, když je dítě propuštěno domu po narkóze. Nemůže se doma něco stát?
Velice děkuji za odpověď.
 
Veronika K.

Provádíme konzultace i operace hydrokély u chlapců.
Pokud se týká rizik po výkonu, ta samozřejmě existují. Na druhou stranu mohu říci, že za více než 20 let, co tyto operace takto
provádíme, jsme neměli závažnější komplikaci. Navíc jsou rodiče našich pacientů v telefonickém spojení s operatérem.
J.P

Dobrý den,
mám 5ti letou dceru s malou pupeční kýlou. Její dětský lékař mi sdělil, že je na operaci čas, až tak v 8 letech.
Na Vašich stránkách jsem se dočetla, že právě tento věk je pro operaci nejvhodnější. Mohli byste mi prosím sdělit, za jak dlouho bychom se mohli s dcerou k Vám objednat?
Velice Vám děkuji za informaci.
Hezký den

Tereza H.

Nejvhodnější věk pro operaci pupeční kýly je 3-5 roků. Děti výkon velmi dobře snáší, často si ani neuvědomí, že byly operovány.
J.P.

Dobrý den,

chtěla bych k vám objednat dceru (14 měs.) na operaci kýly v pravém třísle - samozřejmě máme potvrzeno lékaři z pohotovostí. Kýla dceru dosti zlobí - za poslední týden jsme byly 3x na pohotovosti....
Zajímá mě co k objednání na operaci potřebujete doložit, nebo lze objednat termín pouze telefonicky?

Vybrala jsem vaše zařízení, na doporučení ostatních maminek, a také proto, že není nutná hospitalizace dítěte.....

Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. Petříková Anna

Tříselnou kýlu je rozumné operovat bez větších odkladů.
Telefonické objednání operace není možné, před operací musíme dítě vidět. Doporučení k nám nepotřebujete.
J.P.

Dobrý den,

dcera (8 let) má pupeční kýlu, a naše praktická lékařka nám doporučila Vaše pracoviště. Chtěla bych se zeptat, jak dlouhé jsou u Vás objednací termíny (na vyšetření a na operaci) a jestli provádíte také předoperační vyšetření.

Jak dlouho po operaci může dcera začít navštěvovat bazén (povinné plavání ve škole)?

Děkuji předem za odpověď a zůstávám s pozdravem

M. Š.

Dobrý den,

Ve stručnosti:

Termín přibližně za 3 týdny, Předoperační vyšetření žádné, jen vyjádření dětské lékařky, do bazénu za měsíc.

Navrhuji návštěvu v ordinaci ke konzultaci v pondělí, 14.1. ve 14 hodin.

Pokud Vám nevyhovuje navržený termín a nebo potřebujete jiné upřesnění, zavolejte na tel. číslo

604109 676 - paní Ćemusová.

Odpovědí na dotazy: MUDr. Jiří Povolný

Dobrý den,
kupuji si maminku a vsimla jsem si ze jste tam psal clanek, nebo jste se na nem podílel, chtela jsem se jen zeptat, narodil se nam syn, a narodil se zdravy vsechno v poradku, ale vlastne na penisu mu chybi tzv. predkozka. doktori rikali ze to nevadí na funkci na nicem, i pediatr rikal ze to nicemu nevadí, tak jsem se chtela zeptat vas specialisty, zda to nemuze mu zpusobit nejaky problem ve vyssim veku nebo treba ted v detství, ze tam nema tu predkozku (ktera vlastne chrani ten penis zrejme i pred infenci nebo necim podobnym. protoze kdyz se pokaka tak je to vsude, tak mam jen obavy aby treba nemel nejaky problem. Děkuji moc za odpoved

s přáním příjemneho dne

H. Jana

Paní H,

Dětské chirurgii se věnuji celý profesní život. Tak jak popisujete stav svého syna, s tím jsem se dosud nesetkal.

Byl bych rád a jistě i pro Vás by bylo dobré, kdybyste navštívila moji ambulanci. Pokud souhlasíte, navštivte mě prosím na poliklinice Budějoviská, „žlutá budova“, vchod č. 6, páté patro ve čtvrtek 17.1. v 10 hod.

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím dotazem, našla jsem si kontakt a profil kliniky na internetu. Jsem na konci třetího trimestru, čekám chlapečka. Pokud vše dobře dopadne, pevně v to věřím, plánujeme děťátko obřezat.Manžel pochází z ciziny a důvody pro obřízku jsou tu kulturně-náboženské, nikoliv prvotně zdravotní komplikace (tedy alespon zatím nemůžeme tvrdit).Zásadní je pro mě profesionalita lékaře-chirurga, nepřejeme si vykonat obřízku v cizině a někým "pouze školeným."

Chci se zeptat na

1.cenu chirugického zákroku.Předpokládám, že pokud se nejedná o zdravotní potíže, tak si cenu budeme hradit sami, nikoliv pojišťovna (VZP).

2.Zda-li by klinika, potažmo lékaři měli problém vykonat obřízku z jiných než zdravotních důvodů obzvláště v  dnešní době, kdy se kolem obřízky a lidskými právy rozohnila diskuze. Další dotazy předpokládám, se dají řešit  osobní konzultací.

Děkuji za odpověď.

Jsem s pozdravem a přáním hezkých dnů.

Mgr.Martina K.

Jistě je dobré, že se staráte takto dopředu. Naše pracoviště obřízky u chlapců provádí. V podstatě jsou dvě možnosti. Hned po narození v lokálním umrtvení a nebo kolem roku života v celkové anestézii. Sám nerad volím první alternativu, protože dobře nevím, zda dítě netrpí. Výkon v celkové anestézii je bez problémů, chlapec jde ihned domů,a cena nyní je 2800 CZK.

Doporučuji počkat a provést výkon v celkové, bezpečné anestézii.

Dobrý den,

včera byla synovi na 5leté prohlídce zjištěna břišní kýla (dle našeho pediatra cca 1 cm branka) a doporučena operace před nástupem do školy. Jako nejlepší řešení se mi jeví ambulantní operace a po přečtění celé řady recenzí, bych ji ráda absolvovala na vaší klinice. Nevím ale, jestli je to reálné, bydlíme kousek před Brnem, takže cesta by trvala cca 3 hodiny.

Můžete mi prosím napsat, jaký je Váš názor na provedení operace vzhledem k vzdálenosti?

Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Pěkný den

Vendula C.

Podle vašeho vyjádření se domnívám, že se jedná o pupeční kýlu.

Operace není složitá, výkon je krátký, ale je proveden v celkové anestézii.Běžně se děti zdrží na sále asi 35 minut a pak jedou v doprovodu rodičů bez problémů domů.

Určitě můžeme operovat takto i Vašeho syna, jen bychom museli zajistit delší pobyt v ordinaci po výkonu, abyste jeli domů naprosto v pořádku.

Nutně ale Vašeho syna musím vidět před tím, než ho objednám k operaci.

Dobrý večer, pane doktore,

mám jít s dcerou, 6 let, na operaci pupeční kýly. Přemýšlím o operaci u vás, neboť bych v nemocnici s dcerkou byla ráda co nejkratší dobu, ale přeci jen se obávám u ambulantní operace případných komplikací, které mohou doma nastat. Je možné k tomu něco napsat, je opravdu taková jistota, že doma nemůže po operaci nastat nějaká komplikace, která by mohla vše zkomplikovat?

Děkuji za informaci.
--
S přátelským pozdravem.

Lenka P.

Paní P.

Takto operuji děti 20 let. Podstatnější komplikaci jsme neměli. Operace je stejná jako v nemocnici. Doma vše v pohodě zvládnete a podle mého je bezpečněji pro dítě doma. Dostanete na mě telefon, pokud by byly problémy, tak zavoláte. Upozorňuji, že prakticky této možnosti žádný z našich pacientů nevyužívá. Sama uvidíte jak je vše jednoduché. Jediné co je negativní je, že nám pojišťovna nehradí výkon a vy musíte platit 1500czk za anestézii a 2800 czk.

Dobrý den pane doktore,

četla jsem rozhovor s Vámi pro časopis Maminka ohledně péče o chlapeckou předkožku

http://www.maminka.cz/clanek/zdravi/tajne-tema-predkozka-vse-co-byste-o-ni-mela-vedet

Můj syn je 9 letý a má konglutinaci předkožky (dle kontroly ve vaší ambulanci).Je opravdu hodně citlivý, k bolesti fyzické i po psychické stránce- má obrovský strach ze zákroku.

Bohužel my jako rodiče máme velice negativní zkušenost s tímto zákrokem již za sebou u druhého syna (6 let). Bohužel tento zákrok byl proveden bez jakéhokoli znecitlivění, ambulantně, dodnes má syn psychické problémy, předkožku asi 1mm přilepenu zpět k žaludu a na penis si nechce nechat od nikoho sáhnout.... Obrovské problémy vznikly po vlastním zákroku, kdy byl penis velmi citlivý, potřeboval péči, ale nastali psychické problémy.

V článku se uvádí, že odlepení předkožky je mnohdy dlouhodobý proces a může k němu dojít až kolem 15 roku.

Je tedy možné nechat předkožku přilepenou, pokud nečiní problém při močení, opatrně stahovat, udržovat hygienu a "vyčkávat"? Nebo byste doporučoval konglutinaci odstranit v celkové anestezii? Jakým způsobem poté doporučujete provádět péči po zákroku, aby byla co nejvíce ohleduplná a úspěšná?

Děkuji moc za odpověď.

Paní H.

Nejlépe by bylo, pokud byste přišla s chlapcem na prohlídku. Věc je velmi variabilní a jiné je obecný náhled a nebo posouzení konkrétního případu.

S pozdravem.

Dcerka (4,5 let) má tříselnou kýlu. Chtěla jsem se zeptat, zda je možná u Vás konzultace/kontrola bez doporučení od pediatra a zda můžeme přijít kterýkoliv den v ordinační hodině či musíme být objednané?

Pročítala jsem Vaše stránky a jsem velmi nadšená, že dítě je pořád v kontaktu s matkou a po operaci se propouští domů do domácího léčení. Je to i u této operace? A mohla bych se zeptat, kolik by stála operace? Máme zdrav. Pojišťovnu ZPMV (211)

K.R.

Je třeba přijít na předoperační vyšetření s dcerou, kde ověříme diagnózu a domluvíme se na operačním termínu.

Zdravotní pojišťovny ambulantní operaci tohoto typu nehradí. Operace stojí 2800 CZK a anestezie, pokud byste ji hradila stojí 1500 CZK.

Dobrý den,
máme nedonošeného syna narozeného ve 29 týdnu těhotenství a od narození má pupeční kýlu, teď mu jsou 3 roky a 7 měsíců a uvažujeme před nástupem do školky o odstranění. Nebere žádné léky, nemá zdravotní problémy, zatím neměl žádnou operaci. Chci se zeptat, jak jsou dlouhé čekací doby na operaci, jestli se můžeme objednat na vyšetření, jak je to s pobytem v nemocnici, cenou za operaci, vyšetření - jsme pojištěni u VZP ?
Děkuji za odpověď.
Iva Zubová

Paní Zubová,
Děti operujeme ambulantně.Nebude Váš syn,pokud bude u nás operován, vůbec muset do nemocnice.
VZP nám operační výkon tohoto typu nehradí, požadujeme tedy úhradu od Vás. Je to 2800 Kč.
Můžete přijít se poradit 12.9 a nebo 26.9. ve 14 hod.

Dobrý den, skoro 3letá dcera má cca od roka kýlu o velikosti třešinky těsně nad pupíkem (dle zprávy nemocnice: hernia supraumbilicalis, třísla pevná, v krajině pupku bez defektu, drobná rezistence asi 1,5cm na pupkem)-skoro ani není vidět. Řešili jsme to v kolínské nemocnici, ale nelíbí se mi jejich přístup, nedokážou se dohodnout, jestli to je kýla nebo lipom atp. a tak se po mnoha kladných ohlasech na vaši kliniku obracím na Vás. celou záležitost bychom rádi vyřešili ideálně někdy na konci léta, začátkem podzimu. Ráda bych se proto zeptala, jak by vše probíhalo a jaká by byla cena zákroku.
Předem moc děkuji za odpověď.
Anna Kolocová

Podle toho co uvádíte v dotazu se nejspíše se jedná o lipom v linea alba ( vazivová linie uprostřed stěny břišní) a ten předchází kýlu v témže místě.
Řešení je operační. U nás se provádí ambulantně,matka doprovodí dítě na sál, poté počká v předsálí a asi za hodinu odejde s dítětem domů.
Takovýto ambulantní výkon nám nehradí žádná pojišťovna. U nás je úhrada 2800 Kč.
Termín návštěvy domluvíte nejlépe emailem a nebo na tel č. 604109676.
Přeji pěkný den
MUDr. Jiří Povolný